Listopad 2015

Kůň

12. listopadu 2015 v 16:12
Kůň domácí (Equus caballus) nebo pouze kůň je domestikované zvíře patřící mezi lichokopytníky. V minulosti se koně používali především k přepravě. Od 20. století se na nich jezdí hlavně rekreačně.
Slovo kůň označuje obecně jak samce, tak i samici koně. Samice je klisna, kobyla či hřebice. Samice v říji se říjí nebo se říjná. Gravidní samice se označuje pojmem březí. Samice, která porodila, se ohřebila. Samec je hřebec, vykastrovaný pak valach. Mládě koně se nazývá hříbě. Věda zabývající se koňmi je hipologie.
Kůň

Jezdecké sedlo

10. listopadu 2015 v 19:47
Sedlo ve smyslu postroje pro zvíře je podpůrná struktura pro jezdce nebo jiné zatížení, která se umisťuje na zvíře, aby toto zatížení bylo na zvířeti lépe rozloženo a upevněno. Sedla se většinou vyrábějí z kůže nebo ze syntetických hmot.
Klasické jezdecké sedlo je ergonomicky upravená pomůcka ulehčující člověku (jezdci) jízdu na nějakém zvířeti. V našich krajích se nejčastěji jedná o jízdu na koni, v jiných zemích se může jednat i o jízdu na velbloudovi, slonovi či dalších zvířatech. Sedlo se připevňuje zvířeti šetrným způsobem na záda pomocí soustavy plochých látkových pásů, textilních popruhů či měkkých řemenů.
Westernové sedlo

Fotečky

10. listopadu 2015 v 19:42 Galerie
Ahoj takže ve čtvrtek jdu ke koním takže vám tu dám pár fotek.

Shetlandský pony

7. listopadu 2015 v 9:23
Shetlandský pony je druh koně původem ze Shetlandských ostrovů,vzdálených asi 160 km na severovýchod od Skotska, ležících na stejné severní délce jako Grónsko. Nepříznivé podmínky na severu a nekvalitní pastva daly vzniknout velmi odolnému plemenu.


Popis

Je menší než všechna britská plemena. Postavou je malý, ale velmi silný - asi se dá říct,že je jeden z nejsilnějších koní světa vzhledem ke své velikosti (unese v sedle klidně i dospělého muže). Ceněnou ochranou proti nepřízni počasí je jeho bohatá hříva, ohon a také srst, která v zimě narůstá dvojnásobně hustá.

Starshine

7. listopadu 2015 v 9:16Star stable

6. listopadu 2015 v 13:55
Ahoj takže dnes vám chci říct o hře star stable je to velmi dobrá hra ,ale některé závody jsou pro mne nemožné , ale pro někoho jeto zase lehké. Já teď hraju star stable 2 zimní jezdci a zatím mě to velmi baví. Měla jsem už i star stable 4 a tu jsem projela ale asi si ji ještě stáhnu.


Omluva

6. listopadu 2015 v 13:46 můj deník
Ahoj všichni moc se omlouvám ,ale mám školu a mám toho teď vážně moc , ale budu chodit ke koním takže vám tady budu házet fotky a jestli máte nějaký nápad tak se nebojte a pište a prosím o víc čtenářů díky .