Květen 2016

Malá rada

22. května 2016 v 19:48 Starshine

Zdravím. :) Dnes mám pro vás menší radu ohledně hry Starshine Legacy 4. Berte zlaté hvězdičky všude kde to jen jde. (později vám vypíšu kde všude je najdete). Čím více jich vezmete tím více budete mít času v pandorii. Za každou hvězdičku totiž dostanete čas navíc. :))

Nějaké ty plemena

14. května 2016 v 20:01 Galerie

Andaluský kůň


Percheron

Irský cob

.......


Bič

14. května 2016 v 19:50

Bič

Bič je ruční pracovní nástroj, určený k ovládání dobytka. Biče se vyráběly prakticky po celém světě a podle způsobu užití vznikaly biče různé délky. Tím docházelo ke vzniku různých specializovaných bičů, které se pak vyvíjely nezávisle na ostatních druzích biče.
První biče vznikly již v neolitu a sloužily k lovu a chovu zvířat. Ve starověku se bič začal využívat i jako nástroj určený k trestání a posléze i mučení lidí. V této době také došlo k využití biče jako nástroje, kterým lze lidi (otroky) donutit k rychlejší práci.
Ve středověku se bič mimo zemědělství prosadil především v námořnictví, kde právě pomocí biče nutili dozorci galejníky k vyšším výkonům. Dále se pomocí biče vyslýchali odsouzenci.
Bič se někdy používal též jako magický nástroj. Práskáním biče se lidé snažili odehnat mračna a nepřízeň počasí, šlo tedy o podobnou praktiku, jakou je zvonění na mraky.
V dnešní době se bič především v Evropě, stává spíše sportovním náčiním, nebo bývá používán jako sexuální pomůcka, typicky v BDSM komunitách. V tomto případě se, ale jedná o bič, který zpravidla má s původním bičem velmi málo společného. Prakticky se v Evropě využívají pouze biče určené k výcviku šelem (cirkus) či koní. V ostatním světě je využití biče při pastevectví daleko rozšířenější, to platí nejen pro rozvojový svět, ale i např. proSpojené státy americké.

Kabardinský kůň

14. května 2016 v 19:44

Kabardinský kůň

Použití : Kabardinci se používají jako soumaři , v zápřahu , k závodům i k soutěžnímu ježdění. Klisny dávají chutné mléko a některé se používají ke křížení s anglickými plnokrevníky , s nimiž poskytují anglokabardince , kteří jsou větší , rychlejší a jemněji stavění.

Vzhled : Kabardinský kůň má zajímavě uzavřenou , klabonosou hlavu s ostrýma , pohyblivýma ušima a jemnou kůží , která je však silnější než u stepních plemen. Krátký silný krk přechází ve svalnatou plec , lopatka bývá poněkud strmá. Hřbet je krátký a rovný , záď od kříže skloněná. Nohy jsou suché , poněkud kratší , silné , s dobře tvarovanými klouby , zadní nohy však často mívají šavlovitý postoj. Kopyta jsou mimořádně tvrdá , dobře tvarovaná , obejdou se většinou bez podkov. Ve zbarvení převládají hnědáci , tmaví hnědáci a vraníci , občas se vyskytují bělouši.