Jak najít správné ježdění na koních

3. září 2016 v 17:45
I love this horse's color! . Please also visit www.JustForYouPropheticArt.com for colorful, inspirational art and stories. Thank you so much!:

Tak , dneska si povíme konečně něco k tématu. Jupíí. Nuže asi to znáte. Máte rádi koně, chcete začít jezdit. Nabízí se otázka co s tím?
Můžete si koně pronajmout. V takovém případě platíte jeho majiteli za to, že se o něj staráte a jezdíte na něj. Majitel z částky , kterou mu dáte zaplatí koni ustájení, krmení, veterináře, kováře případně i holiče. Takové pronajmutí koně však není zadarmo. Vesměs je to , to stejné, jako byste na koni jezdily. Nechce-li jeho majitel jinak. Nabízí se otázka. Když se o koně starám proč tedy platit majiteli? No většinou je majitel třeba v krizi a tak se to snaží vyřešit takto.
Taky můžete domluvit rodičům, případně se domluvit s babičkou nebo někým a koně koupit. Koně zas tak drazý nejsou. A to vážně. Bohužel drahá a nákladná je péče o ně. Například musíte mít pro koně základní vybavení, také stáj popřípadě ho můžete ubytovat ve stáji v okolím. Nezapomínejte na veterináře,kováře a taky na to, že pokud koník onemocní bude jeho léčba dosti nákladná.
No a poslední možnost je u někoho jezdit popřípadě ještě koňské tábory. U táborů zažijete třeba +- 7 dní s koňmi , kde na nich ale jenom jezdíte případně je čistíte. Moc dlouho na nich ale jezdit nebudete vzhledem k tomu, kolik lidí jezdí na tyto tábory. No a pak je tu možnost tedy jezdit u někoho. Je to asi nejlevnější varianta , pokud nedojíždíte hodně daleko. Jen na takové ježdění musíte vlastnit helmu a dalších pár nezbytností. A teď nastává ta otázka jak vybrat tu správnou stáj či člověka u kterého jezdit?
Daná osoba by určitě měla mít s koňmi nějaké zkušenosti a něco vás naučit. Taky mnohdy daná stáj či jezdecký klub dává možnost udělat si licenci jezdce a jezdit tak na závody. To však není přes noc. Taky doporučuju se nejdříve přijít podívat jak to tam vypadá a na jakém koni byste vůbec jezdily. Mnohdy se stane, že zjistíte, že jste moc vysocí a prostě nebudete mít na jakém koni jezdit, kvůli výšce. A nakonec je to i o sympatiích s osobou, která vás bude učit jezdit apod.

Povím vám, že někdy je s lidma těžká domluva a chce to vytrvat, ale nakonec to stojí za to. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MarcoR MarcoR | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 10:18 | Reagovat

Čekám na nový zajímavý článek na svém blogu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama